Jak dezynfekować maseczki medyczne

Jak prawidłowo zakładać i dezynfekować maseczkę przeciwko koronawirusowi? Zadaniem maseczki jest przede wszystkim ograniczenie kontaktu rąk z twarzą i rozprzestrzeniania się aerozolu tworzonego przez osoby noszące maseczkę podczas kaszlu lub kichania. Jednocześnie trzeba pamiętać, że sama maseczka wykonana z bawełny i innych
powszechnie dostępnych materiałów daje ograniczony efekt. Nosząc maseczkę nie można zapominać o innych środkach ostrożności, przede wszystkim o częstym myciu rąk.


Podstawowe zasady noszenia maseczek
Maseczki mogą być używane tylko przez jedną osobę, nawet po jej zdezynfekowaniu. Dekontaminację produktu należy przeprowadzać najlepiej co dwie godziny.
Maseczkę należy wyjąć bezpośrednio z jej opakowania (wystarczy na przykład woreczek foliowy). Trzeba ją przyłożyć do twarzy szwem do dołu. Przedniej powierzchni maski nie powinno się dotykać w trakcie jej używania. Przed zdjęciem maseczki trzeba umyć dłonie, a podczas zdejmowania trzyma się ją wyłącznie za gumki lub troczki. Po zdjęciu maseczki należy ponownie umyć dłonie, a następnie maseczkę poddać dezynfekcji.


Dezynfekcja maseczki wielokrotnego użytku
Dekontaminacja maseczek może przebiegać na różne sposoby. Pierwszy polega na rozciągnięciu tkaniny i przytrzymaniu jej za gumkę. Na maseczkę należy rozpylić alkohol w odpowiednim stężeniu (także w formie środka do dezynfekcji). Maseczkę trzeba wysuszyć w formie rozwieszonej.
Drugi sposób to przelanie materiału wrzącą wodą. Należy w niej zanurzyć tkaninę na 15
minut. Przy tym sposobie także maseczkę należy suszyć w formie rozłożonej. Maseczkę można także przez minutę, bardzo ostrożnie, trzymać nad parą. Przed włożeniem maseczki do wody i po wyjęciu jej konieczne jest umycie dłoni.
Dodatkowo warto wysuszoną maseczkę wyprasować. Zużytej maseczki nie wolno wyrzucać bezpośrednio do śmieci komunalnych. Najpierw trzeba
ją dobrze zabezpieczyć, na przykład poprzez zawinięcie w reklamówkę lub inne opakowanie.

69.00  55.00 
Ozone Casual 4 szt z węglem aktywnym
99.00 
Maska Antysmogowa Casual OZONE BLUE FLORAL Opakowanie zawiera : 2 x  filtr 1 x maska z systemem regulacji dopasowującej się...

49.00  35.00 
Ozone Casual 2 szt z węglem aktywnym
Loading...
Your cart
Sum: 0.00   (0 product s)
Your cart is empty